CF Arendal 13 AB
Org.nr: 559429-6096| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 18 843 | 18 337 | 2 577 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -11 817 | -16 731 | 1 070 |
| Antal anställda | |||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 20.3 | 29.9 | 58.2 |
| Kassalikviditet % | 3.7 | 3.5 | 12.2 |
| Soliditet % | -3.3 | 0.1 | 1.2 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 18 843 | 18 337 | 2 577 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -15 048 | -12 873 | -1 076 |
| Avskrivningar (kSEK) | -7 999 | -7 055 | -186 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 3 795 | 5 464 | 1 501 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -11 817 | -16 731 | 1 070 |
| Resultat före skatt (kSEK) | -11 535 | -13 988 | 845 |
| Skatt (kSEK) | 415 | 1 728 | 139 |
| Årets resultat (kSEK) | -11 950 | -15 716 | 706 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 357 583 | 366 445 | 76 349 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 6 604 | 5 958 | 1 491 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 364 187 | 372 403 | 77 840 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 25 | 25 | 25 |
| Årets resultat (kSEK) | -11 950 | -15 716 | 706 |
| Summa eget kapital (kSEK) | -11 935 | 15 | 731 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 282 | 225 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 199 419 | 200 430 | 64 668 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 176 703 | 171 676 | 12 216 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 364 187 | 372 403 | 77 840 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska, direkt eller indirekt, investera i, äga och förvalta fastigheter samt bedriva därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68202 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler



