CF Nyhagshuset AB
Org.nr: 559429-6088| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 13 668 | 12 573 | 1 708 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -1 996 | -4 685 | 515 |
| Antal anställda | |||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 43.4 | 49.7 | 53.8 |
| Kassalikviditet % | 2.5 | 3.4 | 12.2 |
| Soliditet % | 1.2 | 2.4 | 0.6 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 13 668 | 12 573 | 1 708 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -7 755 | -6 334 | -789 |
| Avskrivningar (kSEK) | -5 040 | -3 541 | -180 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 5 913 | 6 239 | 919 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -1 996 | -4 685 | 515 |
| Resultat före skatt (kSEK) | -1 877 | -4 685 | 396 |
| Skatt (kSEK) | 328 | 1 025 | 74 |
| Årets resultat (kSEK) | -2 205 | -5 710 | 322 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 202 531 | 191 280 | 66 930 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 2 437 | 2 836 | 835 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 204 968 | 194 116 | 67 765 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 25 | 25 | 25 |
| Årets resultat (kSEK) | -2 205 | -5 710 | 322 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 2 433 | 4 638 | 347 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 119 | 119 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 104 798 | 105 329 | 60 446 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 97 737 | 84 030 | 6 853 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 204 968 | 194 116 | 67 765 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska, direkt eller indirekt, investera i, äga och förvalta fastigheter samt bedriva därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68202 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler



