CF Eneberga AB
Org.nr: 559429-6070| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 30 187 | 29 649 | 3 941 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -7 293 | -9 766 | 1 235 |
| Antal anställda | |||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 35.6 | 51.1 | 61.7 |
| Kassalikviditet % | 5.3 | 2.5 | 10.9 |
| Soliditet % | -1.1 | 0.5 | 0.5 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 30 187 | 29 649 | 3 941 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -19 490 | -14 521 | -1 509 |
| Avskrivningar (kSEK) | -11 624 | -8 412 | -564 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 10 697 | 15 128 | 2 432 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -7 293 | -9 766 | 1 235 |
| Resultat före skatt (kSEK) | -6 889 | -9 907 | 972 |
| Skatt (kSEK) | 27 | 1 923 | 162 |
| Årets resultat (kSEK) | -6 916 | -11 830 | 810 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 439 146 | 420 443 | 196 196 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 12 114 | 4 761 | 1 934 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 451 260 | 425 204 | 198 130 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 25 | 25 | 25 |
| Årets resultat (kSEK) | -6 916 | -11 830 | 810 |
| Summa eget kapital (kSEK) | -4 911 | 2 005 | 835 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 404 | 263 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 229 066 | 230 227 | 179 213 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 227 105 | 192 568 | 17 819 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 451 260 | 425 204 | 198 130 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska, direkt eller indirekt, investera i, äga och förvalta fastigheter samt bedriva därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68202 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler



