SVF Stigamo AB
Org.nr: 559337-1619
Koncernmoder:
Rock Luxembourg Holding Sarl
Dotterbolag:
| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 7 783 | 7 501 | 7 146 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -676 | -1 397 | -792 |
| Antal anställda | 0 | 0 | 0 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | 0 | 0 | |
| Löner till övriga (kSEK) | 0 | 0 | |
| Vinstmarginal % | 19.2 | 21.8 | 33.9 |
| Kassalikviditet % | 334.9 | 78.0 | 115.8 |
| Soliditet % | 38.6 | 26.4 | 28.3 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 7 783 | 7 501 | 7 146 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -6 289 | -5 877 | -4 731 |
| Avskrivningar (kSEK) | -3 026 | -2 783 | -2 382 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 1 494 | 1 624 | 2 415 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -676 | -1 397 | -792 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 8 296 | -1 842 | -1 341 |
| Skatt (kSEK) | 1 602 | 275 | 345 |
| Årets resultat (kSEK) | 6 694 | -2 117 | -1 686 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 72 644 | 75 670 | 77 436 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 11 566 | 14 461 | 12 675 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 84 210 | 90 131 | 90 110 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 25 | 25 | 25 |
| Årets resultat (kSEK) | 6 694 | -2 117 | -1 686 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 29 152 | 22 458 | 24 575 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 4 247 | 1 655 | 1 210 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 47 357 | 47 470 | 53 377 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 3 454 | 18 549 | 10 948 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 84 210 | 90 131 | 90 110 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Ernst & Young Aktiebolag , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget har till föremål för sin verksamhet att direkt eller indirekt genom dotterbolag äga och förvalta fast egendom och idka därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68202 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler



