SVF Portfölj AB
Org.nr: 559205-5429
Koncernmoder:
Rock Luxembourg Holding Sarl
Dotterbolag:
33 st
| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 23 623 | 24 906 | 24 792 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 554 402 | 27 299 | 9 273 |
| Antal anställda | 0 | 0 | 0 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | 0 | ||
| Löner till övriga (kSEK) | 0 | ||
| Vinstmarginal % | 2737.9 | 632.6 | 545.1 |
| Kassalikviditet % | 423.7 | 266.4 | 196.4 |
| Soliditet % | 56.4 | 37.3 | 36.0 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 23 623 | 24 906 | 24 792 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -25 207 | -24 576 | -24 740 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -1 583 | 330 | 52 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 554 402 | 27 299 | 9 273 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 483 451 | 32 114 | 10 457 |
| Skatt (kSEK) | -1 136 | 1 201 | 0 |
| Årets resultat (kSEK) | 484 587 | 30 913 | 10 457 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 1 147 269 | 2 425 663 | 2 555 721 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 712 773 | 897 854 | 797 958 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 1 860 042 | 3 323 517 | 3 353 680 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 484 587 | 30 913 | 10 457 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 1 048 660 | 1 239 072 | 1 208 159 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 643 095 | 1 746 244 | 1 739 174 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 168 223 | 337 000 | 406 346 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 1 860 042 | 3 323 517 | 3 353 680 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Ernst & Young Aktiebolag , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska äga fastigheter och bedriva därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68202 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler



