SVF Väla-Ramlösa AB
Org.nr: 559323-1391
Koncernmoder:
Rock Luxembourg Holding Sarl
Dotterbolag:
| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 11 698 | 12 132 | 12 261 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -2 712 | -3 552 | -1 056 |
| Antal anställda | 0 | 0 | 0 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | 0 | ||
| Löner till övriga (kSEK) | 0 | ||
| Vinstmarginal % | 14.4 | 21.5 | 42.9 |
| Kassalikviditet % | 789.0 | 126.1 | 301.4 |
| Soliditet % | 41.9 | 35.3 | 34.8 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 11 698 | 12 132 | 12 261 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -10 049 | -9 523 | -7 012 |
| Avskrivningar (kSEK) | -6 458 | -6 471 | -4 365 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 1 650 | 2 609 | 5 248 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -2 712 | -3 552 | -1 056 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 5 950 | -1 203 | -1 749 |
| Skatt (kSEK) | 1 506 | 407 | 564 |
| Årets resultat (kSEK) | 4 444 | -1 610 | -2 313 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 142 852 | 149 026 | 155 695 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 32 680 | 11 904 | 17 576 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 175 532 | 160 930 | 173 271 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 25 | 25 | 25 |
| Årets resultat (kSEK) | 4 444 | -1 610 | -2 313 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 60 200 | 55 756 | 57 367 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 16 794 | 1 337 | 3 686 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 94 395 | 94 395 | 106 387 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 4 142 | 9 443 | 5 832 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 175 532 | 160 930 | 173 271 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Ernst & Young Aktiebolag , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget har till föremål för sin verksamhet att direkt eller indirekt genom dotterbolag äga och förvalta fast egendom och idka därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68202 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler
Övriga branscher SNI
| 68203 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade, andra lokaler |



