Enreal Lärlingen 2 AB
Org.nr: 559011-1265| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 3 844 | 4 489 | 5 698 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 649 | 1 392 | 2 240 |
| Antal anställda | 0 | 0 | 0 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 49.5 | 55.2 | 58.3 |
| Kassalikviditet % | 2943.9 | 646.2 | 622.7 |
| Soliditet % | 1.6 | 24.3 | 23.3 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 3 844 | 4 489 | 5 698 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -2 278 | -2 356 | -2 428 |
| Avskrivningar (kSEK) | -806 | -806 | -806 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 1 566 | 2 133 | 3 269 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 649 | 1 392 | 2 240 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 746 | 923 | 14 364 |
| Skatt (kSEK) | 197 | 217 | 2 197 |
| Årets resultat (kSEK) | 549 | 706 | 12 167 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 32 912 | 33 718 | 34 501 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 19 194 | 19 956 | 18 320 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 52 106 | 53 674 | 52 821 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 549 | 706 | 12 167 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 599 | 13 037 | 12 332 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 319 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 50 536 | 37 548 | 37 548 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 652 | 3 088 | 2 942 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 52 106 | 53 674 | 52 821 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget har till föremål för sin verksamhet att, direkt eller indirekt, äga och förvalta fast och lös engendom samt bedriva därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68202 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler



