Logistri Fastighets AB (publ)
Org.nr: 559122-8654| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 4 705 | 5 652 | 5 310 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -26 189 | 3 171 | 4 034 |
| Antal anställda | 2 | 2 | 0 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 2352.5 | 2826.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | 1 557 | 336 | |
| Löner till övriga (kSEK) | 5 122 | 215 | 1 053 |
| Vinstmarginal % | -20.6 | 100.0 | 79.9 |
| Kassalikviditet % | 592.0 | 603.4 | 730.4 |
| Soliditet % | 68.8 | 58.8 | 91.6 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 4 705 | 5 652 | 5 310 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -21 157 | -13 011 | -10 246 |
| Avskrivningar (kSEK) | |||
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -16 452 | -7 359 | -4 936 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -26 189 | 3 171 | 4 034 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 1 424 | 10 120 | 13 781 |
| Skatt (kSEK) | 2 289 | 0 | 1 011 |
| Årets resultat (kSEK) | -865 | 10 120 | 12 770 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 750 548 | 463 016 | 226 923 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 437 856 | 409 717 | 364 363 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 1 188 404 | 872 733 | 591 286 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 9 668 | 7 335 | 7 335 |
| Årets resultat (kSEK) | -865 | 10 120 | 12 770 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 817 271 | 513 381 | 541 403 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 297 171 | 291 445 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 73 962 | 67 907 | 49 883 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 1 188 404 | 872 733 | 591 286 |
VD/Högst Ansvarig
Styrelse/Bolagsmän
Tillsynsbefattningar
Ernst & Young Aktiebolag , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska förvalta fast och lös egendom eller förvalta bolag som direkt eller indirekt äger fast eller lös egendom och upphämta finansiering för sin verksamhet samt bredriva därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
64212 - Holdingverksamhet i icke-finansiella koncerner



