Riflex Muraren AB
Org.nr: 556969-5967| Nyckeltal | 2026-04 | 2025-04 | 2024-04 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 5 443 | 5 342 | 5 120 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 489 | 928 | 61 |
| Antal anställda | |||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 57.4 | 58.1 | 57.4 |
| Kassalikviditet % | 128.5 | 55.7 | 19.1 |
| Soliditet % | 15.9 | 14.1 | 13.2 |
| Resultaträkning | 2026-04 | 2025-04 | 2024-04 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 5 443 | 5 342 | 5 120 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -2 344 | -2 252 | -2 182 |
| Avskrivningar (kSEK) | -1 397 | -1 397 | -1 397 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 3 098 | 3 089 | 2 937 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 489 | 928 | 61 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 1 489 | 927 | 60 |
| Skatt (kSEK) | 360 | 359 | 337 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 129 | 568 | -277 |
| Balansräkning | 2026-04 | 2025-04 | 2024-04 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 57 858 | 59 255 | 59 328 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 2 679 | 1 162 | 501 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 60 537 | 60 418 | 59 829 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 129 | 568 | -277 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 9 623 | 8 493 | 7 925 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 48 705 | 49 725 | 49 184 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 2 085 | 2 086 | 2 619 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 60 537 | 60 418 | 59 829 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall äga, förvalta och förädla fastigheter samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68203 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade, andra lokaler



