JärnKilen Herrhagen 14 AB
Org.nr: 556822-1955| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 3 632 | 3 578 | 3 641 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 527 | 408 | 365 |
| Antal anställda | |||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 14.6 | 11.4 | 18.6 |
| Kassalikviditet % | 428.1 | 306.7 | 177.8 |
| Soliditet % | 24.5 | 22.1 | 19.8 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 3 632 | 3 578 | 3 641 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -3 160 | -3 249 | -2 996 |
| Avskrivningar (kSEK) | -1 712 | -1 690 | -1 690 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 472 | 329 | 645 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 527 | 408 | 365 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 1 327 | 1 208 | 1 165 |
| Skatt (kSEK) | 274 | 249 | 375 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 053 | 959 | 790 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 8 680 | 10 201 | 11 797 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 6 340 | 4 579 | 3 040 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 15 020 | 14 780 | 14 837 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 053 | 959 | 790 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 3 686 | 2 634 | 1 674 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 800 | 1 600 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 9 853 | 9 853 | 9 853 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 1 481 | 1 493 | 1 710 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 15 020 | 14 780 | 14 837 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall direkt och indirekt genom dotterbolag förvärva, äga, förvalta, utveckla och försälja fastigheter samt idka därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68202 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler



