AB Marmaskog 77
Org.nr: 556802-4375| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 1 092 | 531 | 843 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 027 | 531 | 861 |
| Antal anställda | 0 | 0 | 0 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 94.0 | 100.6 | 102.1 |
| Kassalikviditet % | 83.0 | 55.4 | 106.7 |
| Soliditet % | 22.2 | 29.3 | 11.4 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 1 092 | 531 | 843 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -66 | -9 | -14 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 1 026 | 523 | 829 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 027 | 531 | 861 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 46 | 136 | 147 |
| Skatt (kSEK) | 9 | 28 | 30 |
| Årets resultat (kSEK) | 37 | 108 | 117 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 657 | 657 | 657 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 1 197 | 423 | 1 168 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 1 855 | 1 080 | 1 825 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 37 | 108 | 117 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 412 | 316 | 208 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 522 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 1 443 | 764 | 1 095 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 1 855 | 1 080 | 1 825 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska äga och förvalta skogsfastigheter samt annan fast egendom samt bedriva därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68209 - Övrig förvaltning av egna eller arrenderade fastigheter



