Fastighets AB Marma Skog 31
Org.nr: 556580-2203| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 446 | 305 | 522 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 266 | 140 | -577 |
| Antal anställda | 0 | 0 | 0 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 60.1 | 45.9 | -109.8 |
| Kassalikviditet % | 163.0 | 247.3 | 165.9 |
| Soliditet % | 87.3 | 85.8 | 85.0 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 446 | 305 | 522 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -271 | -306 | -1 163 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 176 | -2 | -642 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 266 | 140 | -577 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 190 | -40 | 1 257 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 10 | 199 |
| Årets resultat (kSEK) | 190 | -50 | 1 058 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 17 733 | 14 633 | 17 113 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 4 614 | 7 879 | 5 696 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 22 346 | 22 512 | 22 808 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 190 | -50 | 1 058 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 19 516 | 19 326 | 19 376 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 2 831 | 3 186 | 3 433 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 22 346 | 22 512 | 22 808 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall, direkt eller indirekt genom dotterföretag, äga och förvalta skogsfastigheter samt annan fast egendom samt bedriva annan därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68209 - Övrig förvaltning av egna eller arrenderade fastigheter



