SVF Sömnaden AB
Org.nr: 556757-6615
Koncernmoder:
Rock Luxembourg Holding Sarl
Dotterbolag:
| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 7 441 | 8 864 | 8 844 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -2 025 | -639 | -35 |
| Antal anställda | 0 | 0 | 0 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 6.7 | 26.3 | 26.3 |
| Kassalikviditet % | 12.4 | 19.3 | 15.2 |
| Soliditet % | 15.7 | 0.9 | 1.2 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 7 441 | 8 864 | 8 844 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -6 960 | -6 540 | -6 525 |
| Avskrivningar (kSEK) | -1 901 | -1 738 | -302 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 480 | 2 324 | 2 319 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -2 025 | -639 | -35 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 14 646 | -1 119 | -242 |
| Skatt (kSEK) | 2 266 | 296 | 129 |
| Årets resultat (kSEK) | 12 380 | -1 415 | -371 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 99 446 | 100 792 | 102 000 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 3 879 | 10 706 | 8 188 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 103 325 | 111 499 | 110 188 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 12 380 | -1 415 | -371 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 12 597 | 217 | 933 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 4 629 | 958 | 478 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 54 926 | 54 926 | 54 926 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 31 173 | 55 398 | 53 852 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 103 325 | 111 499 | 110 188 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Ernst & Young Aktiebolag , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget har till föremål för sin verksamhet att direkt eller indirekt genom dotterbolag äga och förvalta fast egendom och därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68203 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade, andra lokaler
Övriga branscher SNI
| 68202 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler |



