PLM Septanus AB
Org.nr: 556547-2999
Koncernmoder:
Rexam Plc
Dotterbolag:
1 st
| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 0 | 58 433 | 0 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -36 548 | 142 900 | 76 500 |
| Antal anställda | 0 | 0 | 0 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Löner till övriga (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Vinstmarginal % | 0.0 | 246.6 | 0.0 |
| Kassalikviditet % | 67.4 | 1398.3 | 2544.4 |
| Soliditet % | 86.7 | 96.6 | 98.1 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 0 | 58 433 | 0 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -66 374 | -14 | -4 859 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -66 374 | 58 419 | -4 859 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -36 548 | 142 900 | 76 500 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultat (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 2 176 214 | 2 176 214 | 2 176 214 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 214 523 | 2 014 029 | 1 946 495 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 2 390 737 | 4 190 243 | 4 122 709 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 152 100 | 152 100 | 152 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 2 072 532 | 4 046 209 | 4 046 209 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 318 205 | 144 034 | 76 500 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 2 390 737 | 4 190 243 | 4 122 709 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Öhrlings PricewaterhouseCoopers AB , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Föremålet för bolagets verksamhet är att självt eller genom ägande i andra företag tillverka och försälja förpackningar av olika material samt bedriva annan därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
64212 - Holdingverksamhet i icke-finansiella koncerner



