Barkens Montage AB
Org.nr: 556498-4424| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 9 086 | 8 740 | 0 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 227 | 2 766 | -6 |
| Antal anställda | 6 | 4 | |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1514.3 | 2185.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 13.7 | 31.7 | 0.0 |
| Kassalikviditet % | 245.2 | 156.7 | 367.4 |
| Soliditet % | 59.4 | 43.1 | 72.8 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 9 086 | 8 740 | 0 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -7 839 | -5 972 | -6 |
| Avskrivningar (kSEK) | -181 | -34 | 181 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 1 248 | 2 767 | -6 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 227 | 2 766 | -6 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 1 227 | 2 766 | -6 |
| Skatt (kSEK) | 258 | 572 | 0 |
| Årets resultat (kSEK) | 969 | 2 194 | -6 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 1 096 | 582 | 0 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 4 419 | 4 775 | 158 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 5 515 | 5 357 | 158 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 969 | 2 194 | -6 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 3 278 | 2 309 | 115 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 435 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 1 802 | 3 048 | 43 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 5 515 | 5 357 | 158 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva industri- och ställverksmontage samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
43999 - Annan övrig specialiserad bygg- och anläggningsverksamhet



