Brännaren 7 Fastighets AB
Org.nr: 559462-7597| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 |
|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 4 945 | 2 778 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 892 | 860 |
| Antal anställda | ||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | ||
| Löner till övriga (kSEK) | ||
| Vinstmarginal % | 18.0 | 31.1 |
| Kassalikviditet % | 925.6 | 661.8 |
| Soliditet % | 99.5 | 99.5 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 |
|---|---|---|
| Intäkter | ||
| Total omsättning (kSEK) | 4 945 | 2 778 |
| Kostnader | ||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -4 218 | -2 037 |
| Avskrivningar (kSEK) | -1 076 | -627 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 727 | 740 |
| | ||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 892 | 860 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 892 | 860 |
| Skatt (kSEK) | 183 | 178 |
| Årets resultat (kSEK) | 709 | 682 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 |
|---|---|---|
| Tillgångar | ||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 222 530 | 223 517 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 9 765 | 8 200 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 232 295 | 231 718 |
| Eget kapital och skulder | ||
| Aktiekapital (kSEK) | 25 | 25 |
| Årets resultat (kSEK) | 709 | 682 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 231 166 | 230 457 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 1 055 | 1 239 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 232 295 | 231 718 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska investera i och förvalta värdepapper och fastigheter och därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68201 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade bostäder



