ENE M AB
Org.nr: 559438-4199| Nyckeltal | 2026-04 | 2025-04 | 2024-04 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 2 775 | 1 827 | 1 012 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 185 | 46 | 369 |
| Antal anställda | 2 | 2 | 1 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1387.5 | 913.5 | 1104.1 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | 877 | 857 | 256 |
| Vinstmarginal % | 6.8 | 2.6 | 36.5 |
| Kassalikviditet % | 181.7 | 182.1 | 252.0 |
| Soliditet % | 45.1 | 45.1 | 60.3 |
| Resultaträkning | 2026-04 | 2025-04 | 2024-04 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 2 775 | 1 827 | 1 012 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -2 588 | -1 780 | -643 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 188 | 47 | 369 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 185 | 46 | 369 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 185 | 46 | 369 |
| Skatt (kSEK) | 40 | 10 | 77 |
| Årets resultat (kSEK) | 145 | 36 | 292 |
| Balansräkning | 2026-04 | 2025-04 | 2024-04 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 707 | 386 | 567 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 707 | 386 | 567 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 145 | 36 | 292 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 319 | 174 | 342 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 389 | 212 | 225 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 707 | 386 | 567 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva måleriverksamhet och därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
43341 - Måleriarbeten



