Ingrid Capacity Falköping 1 AB
Org.nr: 559438-3498| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 10 842 | 109 | 0 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -3 943 | -6 752 | -11 |
| Antal anställda | |||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 9.6 | -3153.2 | 0.0 |
| Kassalikviditet % | 18.4 | 2.9 | 19.9 |
| Soliditet % | 1.8 | 4.5 | 0.7 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 10 842 | 109 | 0 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -12 116 | -3 604 | -11 |
| Avskrivningar (kSEK) | -4 815 | -785 | 4 815 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -1 274 | -3 496 | -11 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -3 943 | -6 752 | -11 |
| Resultat före skatt (kSEK) | -2 807 | -7 887 | 0 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultat (kSEK) | -2 807 | -7 887 | 0 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 64 739 | 69 869 | 2 920 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 4 875 | 1 974 | 721 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 69 614 | 71 843 | 3 642 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 25 | 25 | 25 |
| Årets resultat (kSEK) | -2 807 | -7 887 | 0 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 1 244 | 2 352 | 25 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 1 135 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 41 874 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 26 496 | 68 357 | 3 617 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 69 614 | 71 843 | 3 642 |
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva energilagring och därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
35160 - Lagring av elektricitet



