Visby rörmokeri AB
Org.nr: 559422-9410| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 12 068 | 9 084 | 6 282 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 996 | 794 | 329 |
| Antal anställda | 5 | 5 | 3 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 2413.6 | 1816.8 | 2284.6 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 8.3 | 8.8 | 5.2 |
| Kassalikviditet % | 141.5 | 140.3 | 118.3 |
| Soliditet % | 29.6 | 37.5 | 20.2 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 12 068 | 9 084 | 6 282 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -11 068 | -8 295 | -5 954 |
| Avskrivningar (kSEK) | -3 | 3 | 3 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 1 000 | 789 | 328 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 996 | 794 | 329 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 995 | 794 | 329 |
| Skatt (kSEK) | 215 | 172 | 71 |
| Årets resultat (kSEK) | 780 | 622 | 258 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 12 | 215 | 0 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 79 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 2 709 | 1 536 | 1 404 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 2 721 | 1 751 | 1 404 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 25 | 25 | 25 |
| Årets resultat (kSEK) | 780 | 622 | 258 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 806 | 656 | 283 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 1 915 | 1 095 | 1 120 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 2 721 | 1 751 | 1 404 |
Verksamhetsbeskrivning
Företaget ska bedriva VVS- och byggverksamhet, fastighetsservice, äga och förvalta värdepapper samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
43221 - Värme- och sanitetsarbeten



