Rellaceurt Holding AB
Org.nr: 559405-5591| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 118 | 0 | 0 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -24 548 | 68 692 | 161 748 |
| Antal anställda | |||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 18455.1 | 0.0 | 0.0 |
| Kassalikviditet % | 17522.1 | 47784.6 | 75827.6 |
| Soliditet % | 99.8 | 99.9 | 99.9 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 118 | 0 | 0 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -1 341 | -1 308 | -3 252 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -1 223 | -1 308 | -3 252 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -24 548 | 68 692 | 161 748 |
| Resultat före skatt (kSEK) | -24 548 | 68 692 | 161 748 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultat (kSEK) | -24 548 | 68 692 | 161 748 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 38 735 | 77 928 | 61 114 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 22 954 | 71 199 | 167 579 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 61 690 | 149 126 | 228 693 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 25 | 25 | 25 |
| Årets resultat (kSEK) | -24 548 | 68 692 | 161 748 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 61 559 | 148 977 | 228 472 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 131 | 149 | 221 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 61 690 | 149 126 | 228 693 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska äga och förvalta värdepapper och idka därmed förenlig verksamhet.



