Kam & Sax Norrköping AB
Org.nr: 559397-2358| Nyckeltal | 2026-03 | 2025-03 | 2024-03 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 6 157 | 6 224 | 6 616 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 27 | 481 | 1 387 |
| Antal anställda | 7 | 5 | 5 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 879.6 | 1244.8 | 1323.2 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 0.6 | 7.9 | 21.2 |
| Kassalikviditet % | 34.6 | 76.3 | 66.9 |
| Soliditet % | 24.8 | 23.7 | 41.2 |
| Resultaträkning | 2026-03 | 2025-03 | 2024-03 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 6 157 | 6 224 | 6 616 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -6 121 | -5 739 | -5 218 |
| Avskrivningar (kSEK) | -11 | -11 | -11 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 36 | 485 | 1 398 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 27 | 481 | 1 387 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 27 | 480 | 1 387 |
| Skatt (kSEK) | 15 | 105 | 298 |
| Årets resultat (kSEK) | 12 | 375 | 1 089 |
| Balansräkning | 2026-03 | 2025-03 | 2024-03 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 1 237 | 608 | 1 820 |
| Summa varulager (kSEK) | 232 | 210 | 210 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 683 | 1 353 | 1 304 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 1 920 | 1 961 | 3 124 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 25 | 25 | 25 |
| Årets resultat (kSEK) | 12 | 375 | 1 089 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 476 | 464 | 1 288 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 142 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 1 302 | 1 498 | 1 635 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 1 920 | 1 961 | 3 124 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva frisörsalong, barbershop, försäljning av produkter inom hår, skönhet och hälsa samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
96210 - Frisörer och barberare



