Players Rörtjänst AB
Org.nr: 559395-9587| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 6 729 | 4 998 | 4 147 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 707 | 1 041 | 955 |
| Antal anställda | 2 | ||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 3364.5 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 25.5 | 20.8 | 23.0 |
| Kassalikviditet % | 321.2 | 249.3 | 215.1 |
| Soliditet % | 64.6 | 57.0 | 51.8 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 6 729 | 4 998 | 4 147 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -5 013 | -3 955 | -3 193 |
| Avskrivningar (kSEK) | -21 | -14 | -12 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 1 715 | 1 042 | 955 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 707 | 1 041 | 955 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 1 277 | 776 | 708 |
| Skatt (kSEK) | 267 | 162 | 146 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 010 | 614 | 562 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 72 | 64 | 48 |
| Summa varulager (kSEK) | 15 | 15 | 15 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 3 850 | 2 535 | 1 456 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 3 922 | 2 599 | 1 503 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 25 | 25 | 25 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 010 | 614 | 562 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 1 786 | 1 076 | 587 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 942 | 512 | 246 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 1 194 | 1 011 | 670 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 3 922 | 2 599 | 1 503 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Vvs, värme, kyla, inom privat och industrisektorn.
Huvudbransch SNI
43221 - Värme- och sanitetsarbeten



