Lundby4 Invest AB
Org.nr: 559395-4752| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 6 291 | 6 015 | 4 574 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 405 | 1 706 | -1 170 |
| Antal anställda | |||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 53.7 | 62.3 | 63.6 |
| Kassalikviditet % | 71.5 | 44.5 | 20.1 |
| Soliditet % | 2.4 | 39.1 | 36.4 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 6 291 | 6 015 | 4 574 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -2 915 | -2 267 | -1 666 |
| Avskrivningar (kSEK) | -1 872 | -1 872 | -624 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 3 376 | 3 748 | 2 908 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 405 | 1 706 | -1 170 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 1 405 | 1 706 | -1 170 |
| Skatt (kSEK) | 289 | 111 | 0 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 116 | 1 595 | -1 170 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 63 372 | 65 244 | 67 116 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 3 019 | 2 470 | 1 249 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 66 391 | 67 714 | 68 365 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 25 | 25 | 25 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 116 | 1 595 | -1 170 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 1 565 | 26 450 | 24 855 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 60 603 | 35 714 | 37 287 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 4 222 | 5 551 | 6 223 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 66 391 | 67 714 | 68 365 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Föremålet för bolagets verksamhet är att äga och förvalta fast och lös egendom, värdepapper och fastigheter samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68203 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade, andra lokaler



