52:ans Smörgåsar & Catering AB
Org.nr: 559386-8374| Nyckeltal | 2026-06 | 2025-06 | 2024-06 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 3 372 | 3 256 | 3 006 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 203 | 254 | 150 |
| Antal anställda | 2 | 2 | 2 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1686.0 | 1628.0 | 1503.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 6.3 | 8.2 | 5.3 |
| Kassalikviditet % | 179.8 | 226.4 | 183.9 |
| Soliditet % | 39.5 | 44.8 | 35.6 |
| Resultaträkning | 2026-06 | 2025-06 | 2024-06 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 3 372 | 3 256 | 3 006 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -3 160 | -2 989 | -2 846 |
| Avskrivningar (kSEK) | -42 | -43 | -26 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 212 | 268 | 159 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 203 | 254 | 150 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 303 | 253 | 150 |
| Skatt (kSEK) | 64 | 53 | 32 |
| Årets resultat (kSEK) | 239 | 200 | 118 |
| Balansräkning | 2026-06 | 2025-06 | 2024-06 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 144 | 186 | 190 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 588 | 661 | 594 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 732 | 847 | 784 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 25 | 25 | 25 |
| Årets resultat (kSEK) | 239 | 200 | 118 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 289 | 300 | 200 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 100 | 100 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 116 | 155 | 161 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 327 | 292 | 323 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 732 | 847 | 784 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva catering och café samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
56110 - Restaurangverksamhet



