Urpiala Lagerhallar AB
Org.nr: 559384-0209| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 1 113 | 1 092 | 818 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 615 | 519 | 342 |
| Antal anställda | |||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 68.4 | 64.7 | 63.8 |
| Kassalikviditet % | 32.6 | 49.2 | 323.8 |
| Soliditet % | 12.5 | 4.6 | 3.9 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 1 113 | 1 092 | 818 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -352 | -386 | -296 |
| Avskrivningar (kSEK) | -246 | -246 | -185 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 761 | 706 | 522 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 615 | 519 | 342 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 603 | 21 | 342 |
| Skatt (kSEK) | 125 | 4 | 70 |
| Årets resultat (kSEK) | 478 | 17 | 272 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 6 195 | 6 441 | 6 601 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 141 | 423 | 1 033 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 6 337 | 6 864 | 7 635 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 25 | 25 | 25 |
| Årets resultat (kSEK) | 478 | 17 | 272 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 791 | 313 | 297 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 5 113 | 5 691 | 7 019 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 433 | 860 | 319 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 6 337 | 6 864 | 7 635 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Uthyrning av förrådsutrymme till företag och privatpersoner samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68202 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler



