Hvitsten II JV AB
Org.nr: 559382-8758
Koncernmoder:
Bonheur Asa
Dotterbolag:
| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 0 | 1 | 0 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -475 077 | -99 | 447 |
| Antal anställda | |||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 0.0 | -1800.0 | 0.0 |
| Kassalikviditet % | 96183.3 | 1146.5 | 339.0 |
| Soliditet % | 100.0 | 100.0 | 99.9 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 0 | 1 | 0 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -84 | -115 | -254 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -84 | -114 | -254 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -475 077 | -99 | 447 |
| Resultat före skatt (kSEK) | -474 625 | -99 | 318 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 6 | 80 |
| Årets resultat (kSEK) | -474 625 | -105 | 238 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 2 269 624 | 2 739 192 | 2 774 692 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 17 771 | 986 | 5 835 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 2 287 395 | 2 740 178 | 2 780 527 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 25 | 25 | 25 |
| Årets resultat (kSEK) | -474 625 | -105 | 238 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 2 285 056 | 2 737 307 | 2 776 022 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 2 333 | 2 785 | 2 785 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 6 | 86 | 1 721 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 2 287 395 | 2 740 178 | 2 780 527 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska, indirekt genom innehav av aktier eller andelar i andra bolag, bedriva utveckling och investeringsverksamhet inom förnybar energi samt idka därmed förenlig verksamhet.



