Svedala Indoor Golf AB
Org.nr: 559378-6857| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 628 | 569 | 399 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 278 | 222 | 147 |
| Antal anställda | |||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 44.3 | 46.9 | 36.8 |
| Kassalikviditet % | 208.3 | 94.6 | 57.1 |
| Soliditet % | 70.5 | 36.9 | 22.8 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 628 | 569 | 399 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -351 | -303 | -254 |
| Avskrivningar (kSEK) | -42 | -42 | -42 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 278 | 267 | 146 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 278 | 222 | 147 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 278 | 222 | 146 |
| Skatt (kSEK) | 58 | 46 | 24 |
| Årets resultat (kSEK) | 220 | 176 | 122 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 281 | 322 | 364 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 450 | 475 | 286 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 731 | 797 | 650 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 25 | 25 | 25 |
| Årets resultat (kSEK) | 220 | 176 | 122 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 515 | 294 | 148 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 216 | 502 | 501 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 731 | 797 | 650 |
Verksamhetsbeskrivning
Företaget ska bedriva träningsanläggning för golf samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
93119 - Drift av sporthallar, idrottsplatser och andra sportanläggningar



