Ruccola Kista AB
Org.nr: 559378-3938| Nyckeltal | 2025-08 | 2024-08 | 2023-08 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 18 229 | 15 248 | 11 689 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 2 172 | 1 603 | 176 |
| Antal anställda | 10 | 9 | 9 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1822.9 | 1694.2 | 974.1 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 11.9 | 10.5 | 1.5 |
| Kassalikviditet % | 167.8 | 170.1 | 75.3 |
| Soliditet % | 52.0 | 51.4 | 10.7 |
| Resultaträkning | 2025-08 | 2024-08 | 2023-08 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 18 229 | 15 248 | 11 689 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -16 056 | -13 646 | -11 513 |
| Avskrivningar (kSEK) | -60 | -59 | -45 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 2 171 | 1 602 | 176 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 2 172 | 1 603 | 176 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 2 173 | 1 603 | 176 |
| Skatt (kSEK) | 448 | 330 | 37 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 725 | 1 273 | 139 |
| Balansräkning | 2025-08 | 2024-08 | 2023-08 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 548 | 228 | 228 |
| Summa varulager (kSEK) | 146 | 254 | 275 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 3 034 | 2 569 | 1 308 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 3 582 | 2 797 | 1 536 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 25 | 25 | 25 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 725 | 1 273 | 139 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 1 861 | 1 437 | 164 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 1 721 | 1 361 | 1 372 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 3 582 | 2 797 | 1 536 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva restaurangverksamhet samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
56110 - Restaurangverksamhet



