A.F. InSight Radiology Consultancy AB
Org.nr: 559374-7867| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 1 664 | 2 039 | 1 990 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 689 | 793 | 1 010 |
| Antal anställda | 1 | 2 | 2 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1664.0 | 1019.5 | 995.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 41.5 | 38.9 | 50.8 |
| Kassalikviditet % | 821.2 | 317.4 | 385.8 |
| Soliditet % | 92.5 | 75.0 | 74.1 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 1 664 | 2 039 | 1 990 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -973 | -1 250 | -980 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 690 | 790 | 1 010 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 689 | 793 | 1 010 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 688 | 793 | 1 010 |
| Skatt (kSEK) | 142 | 163 | 208 |
| Årets resultat (kSEK) | 546 | 630 | 802 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 500 | 300 | 0 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 813 | 1 149 | 1 308 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 1 313 | 1 449 | 1 308 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 25 | 25 | 25 |
| Årets resultat (kSEK) | 546 | 630 | 802 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 1 214 | 1 087 | 969 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 99 | 362 | 339 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 1 313 | 1 449 | 1 308 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Företaget ska bedriva verksamhet inom området vård och omsorg. Nämligen ska jag hyra ut mig som röntgenläkare till landets röntgenkliniker (specialiserad sluten somatisk vård).
Huvudbransch SNI
86102 - Specialiserad sluten somatisk hälso- och sjukvård på sjukhus



