Mauritzson Naprapati & Träning AB
Org.nr: 559372-9139| Nyckeltal | 2026-03 | 2025-03 | 2024-03 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 1 099 | 1 019 | 841 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 111 | 137 | 164 |
| Antal anställda | |||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 10.8 | 13.6 | 19.5 |
| Kassalikviditet % | 137.9 | 212.1 | 169.0 |
| Soliditet % | 27.5 | 52.9 | 40.8 |
| Resultaträkning | 2026-03 | 2025-03 | 2024-03 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 1 099 | 1 019 | 841 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -980 | -881 | -676 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 119 | 138 | 164 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 111 | 137 | 164 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 111 | 137 | 165 |
| Skatt (kSEK) | 23 | 28 | 35 |
| Årets resultat (kSEK) | 88 | 109 | 130 |
| Balansräkning | 2026-03 | 2025-03 | 2024-03 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 568 | 507 | 392 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 568 | 507 | 392 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 25 | 25 | 25 |
| Årets resultat (kSEK) | 88 | 109 | 130 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 156 | 268 | 160 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 412 | 239 | 232 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 568 | 507 | 392 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva naprapatbehandling, friskvård, rehabilitering, träning, massage, försäljning av produkter, föreläsningar och utbildning inom nämnda områden samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
86950 - Fysioterapeutisk verksamhet
Övriga branscher SNI
| 96230 - Dagspa, bastu och ångbastu |



