Fast. Mataren 1-3 AB
Org.nr: 559371-8421| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 18 733 | 14 060 | 12 758 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -2 078 | -4 014 | -12 770 |
| Antal anställda | |||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 29.9 | 39.5 | -26.7 |
| Kassalikviditet % | 195.6 | 102.1 | 88.2 |
| Soliditet % | 1.2 | 0.8 | 0.5 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 18 733 | 14 060 | 12 758 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -13 149 | -8 513 | -16 161 |
| Avskrivningar (kSEK) | -3 751 | -3 678 | -12 263 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 5 584 | 5 547 | -3 404 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -2 078 | -4 014 | -12 770 |
| Resultat före skatt (kSEK) | -2 973 | -4 942 | -13 876 |
| Skatt (kSEK) | 828 | 774 | 683 |
| Årets resultat (kSEK) | -3 801 | -5 716 | -14 559 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 182 745 | 189 514 | 190 871 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 16 024 | 9 274 | 15 079 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 198 770 | 198 788 | 205 950 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 25 | 25 | 25 |
| Årets resultat (kSEK) | -3 801 | -5 716 | -14 559 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 93 | 50 | 119 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 2 928 | 2 033 | 1 106 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 187 559 | 187 623 | 187 623 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 8 191 | 9 081 | 17 101 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 198 770 | 198 788 | 205 950 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Öhrlings PricewaterhouseCoopers AB , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska äga, förvalta och utveckla fast egendom samt bedriva därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68202 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler



