Conscious Management Consulting AB
Org.nr: 559371-3828| Nyckeltal | 2025-12 | 2025-01 | 2024-01 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 1 431 | 1 625 | 1 645 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 623 | 725 | 807 |
| Antal anställda | 1 | 1 | 1 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1561.2 | 1625.0 | 1645.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 43.5 | 45.0 | 49.0 |
| Kassalikviditet % | 1076.5 | 670.9 | 321.8 |
| Soliditet % | 90.7 | 85.1 | 68.9 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2025-01 | 2024-01 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 1 431 | 1 625 | 1 645 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -808 | -893 | -838 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 623 | 731 | 806 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 623 | 725 | 807 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 623 | 725 | 806 |
| Skatt (kSEK) | 128 | 151 | 166 |
| Årets resultat (kSEK) | 495 | 574 | 640 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2025-01 | 2024-01 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 1 787 | 1 570 | 1 403 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 1 787 | 1 570 | 1 403 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 25 | 25 | 25 |
| Årets resultat (kSEK) | 495 | 574 | 640 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 1 621 | 1 336 | 966 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 166 | 234 | 436 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 1 787 | 1 570 | 1 403 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Företaget ska bedriva konsultverksamhet inom it och organisationsutveckling.
Huvudbransch SNI
70200 - Konsultverksamhet avseende företags organisation
Övriga branscher SNI
| 93130 - Drift av gymanläggningar |



