Paun Fastigheter AB
Org.nr: 559362-1187| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 796 | 916 | 1 309 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 266 | 417 | 1 009 |
| Antal anställda | 1 | ||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 796.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 35.1 | 45.4 | 77.2 |
| Kassalikviditet % | 484.5 | 115.8 | 116.5 |
| Soliditet % | 77.4 | 66.9 | 69.0 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 796 | 916 | 1 309 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -528 | -620 | -298 |
| Avskrivningar (kSEK) | -6 | 6 | 6 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 268 | 294 | 1 010 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 266 | 417 | 1 009 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 266 | 398 | 752 |
| Skatt (kSEK) | 65 | 94 | 160 |
| Årets resultat (kSEK) | 201 | 304 | 592 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 69 | 1 400 | 1 125 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 1 943 | 769 | 538 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 2 012 | 2 169 | 1 663 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 25 | 25 | 25 |
| Årets resultat (kSEK) | 201 | 304 | 592 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 1 353 | 1 247 | 943 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 258 | 258 | 258 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 401 | 664 | 462 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 2 012 | 2 169 | 1 663 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Företagets huvudsakliga affärsidé bygger på att köpa, hyra ut och sälja fastigheter och parkeringsplatser till bilar och lastbilar.
Huvudbransch SNI
68203 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade, andra lokaler



