Star Restaurang i Malmö AB
Org.nr: 559358-1175| Nyckeltal | 2025-04 | 2024-04 | 2023-04 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 12 396 | 9 113 | 4 778 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 990 | 2 007 | 134 |
| Antal anställda | 15 | 3 | 2 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 826.4 | 3037.7 | 1791.8 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 16.3 | 22.5 | 3.1 |
| Kassalikviditet % | 236.7 | 163.4 | 36.0 |
| Soliditet % | 66.2 | 56.6 | 10.8 |
| Resultaträkning | 2025-04 | 2024-04 | 2023-04 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 12 396 | 9 113 | 4 778 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -10 403 | -7 068 | -4 631 |
| Avskrivningar (kSEK) | -317 | -181 | -134 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 1 993 | 2 045 | 147 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 990 | 2 007 | 134 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 1 491 | 1 506 | 134 |
| Skatt (kSEK) | 309 | 310 | 28 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 182 | 1 196 | 106 |
| Balansräkning | 2025-04 | 2024-04 | 2023-04 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 1 965 | 1 182 | 813 |
| Summa varulager (kSEK) | 167 | 93 | 128 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 2 775 | 1 854 | 405 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 4 740 | 3 036 | 1 218 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 25 | 25 | 25 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 182 | 1 196 | 106 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 2 359 | 1 327 | 131 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 999 | 500 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 278 | 131 | 317 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 1 102 | 1 078 | 770 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 4 740 | 3 036 | 1 218 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva restaurangverksamhet samt förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
56110 - Restaurangverksamhet



