Arrhén Bygg AB
Org.nr: 559356-2886| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 871 | 1 599 | 2 988 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 45 | 304 | 215 |
| Antal anställda | 1 | ||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 1599.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 5.2 | 19.2 | 7.4 |
| Kassalikviditet % | 380.4 | 406.3 | 132.8 |
| Soliditet % | 72.9 | 74.5 | 24.3 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 871 | 1 599 | 2 988 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -828 | -1 300 | -2 796 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 44 | 299 | 192 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 45 | 304 | 215 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 45 | 304 | 190 |
| Skatt (kSEK) | 12 | 67 | 42 |
| Årets resultat (kSEK) | 33 | 237 | 148 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 639 | 581 | 1 341 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 639 | 581 | 1 341 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 25 | 25 | 25 |
| Årets resultat (kSEK) | 33 | 237 | 148 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 446 | 413 | 306 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 25 | 25 | 25 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 168 | 143 | 1 010 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 639 | 581 | 1 341 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Byggnadstjänster och snickerier.
Huvudbransch SNI
43320 - Byggnadssnickeriarbeten



