Mobäcks Holding AB
Org.nr: 559356-2308| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 705 | 1 073 | 1 122 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 5 472 | 565 | 4 878 |
| Antal anställda | |||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 776.3 | 52.9 | 434.8 |
| Kassalikviditet % | 1335.8 | 714.2 | 657.5 |
| Soliditet % | 96.9 | 95.2 | 93.2 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 705 | 1 073 | 1 122 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -479 | -522 | -249 |
| Avskrivningar (kSEK) | -114 | -95 | -89 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 226 | 550 | 873 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 5 472 | 565 | 4 878 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 5 464 | 527 | 4 870 |
| Skatt (kSEK) | 58 | 108 | 179 |
| Årets resultat (kSEK) | 5 406 | 419 | 4 691 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 6 763 | 7 294 | 7 239 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 4 435 | 3 671 | 3 485 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 11 197 | 10 965 | 10 724 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 25 | 25 | 25 |
| Årets resultat (kSEK) | 5 406 | 419 | 4 691 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 10 810 | 10 405 | 9 986 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 56 | 47 | 9 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 200 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 332 | 514 | 530 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 11 197 | 10 965 | 10 724 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Föremålet för bolagets verksamhet är äga och förvalta fast och lös egendom samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68202 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler



