GLR Sverige AB
Org.nr: 559350-4219| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 51 929 | 26 308 | 33 452 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 29 479 | 149 | 7 984 |
| Antal anställda | 4 | 7 | 10 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 12982.3 | 3758.3 | 3345.2 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 57.1 | 3.2 | 26.7 |
| Kassalikviditet % | 49.6 | 26.3 | 40.7 |
| Soliditet % | 83.4 | 0.7 | 7.1 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 51 929 | 26 308 | 33 452 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -22 702 | -25 464 | -32 529 |
| Avskrivningar (kSEK) | -23 | -56 | -40 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 29 226 | 845 | 921 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 29 479 | 149 | 7 984 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 29 479 | -2 701 | 2 984 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultat (kSEK) | 29 479 | -2 701 | 2 984 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 32 800 | 33 250 | 33 305 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 37 | 217 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 2 924 | 8 290 | 9 023 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 35 724 | 41 540 | 42 329 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 25 | 25 | 25 |
| Årets resultat (kSEK) | 29 479 | -2 701 | 2 984 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 29 787 | 308 | 3 009 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 41 | 9 904 | 17 692 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 5 895 | 31 328 | 21 627 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 35 724 | 41 540 | 42 329 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva restaurangverksamhet och därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
56110 - Restaurangverksamhet



