Textilia Cleanroom AB
Org.nr: 559347-5543| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 13 923 | 14 075 | 9 922 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -20 472 | -2 223 | -1 446 |
| Antal anställda | 9 | 0 | 0 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1547.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | -140.9 | -15.8 | -14.6 |
| Kassalikviditet % | 101.4 | 135.0 | 100.3 |
| Soliditet % | 8.6 | 0.1 | 0.4 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 13 923 | 14 075 | 9 922 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -33 536 | -16 299 | -11 368 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -19 613 | -2 225 | -1 446 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -20 472 | -2 223 | -1 446 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 4 998 | -2 223 | -1 446 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultat (kSEK) | 4 998 | -2 223 | -1 446 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 29 400 | 25 030 | 5 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 28 990 | 2 420 | 7 074 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 58 390 | 27 450 | 7 079 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 25 | 25 | 25 |
| Årets resultat (kSEK) | 4 998 | -2 223 | -1 446 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 5 023 | 25 | 25 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 24 764 | 25 634 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 28 603 | 1 792 | 7 054 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 58 390 | 27 450 | 7 079 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva uthyrning, tvätt och underhåll av uniformer, städartiklar för renrum och andra sterila miljöer och därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
96101 - Industri- och institutionstvätt



