Industrifastigheter LoanCo 5-1 AB
Org.nr: 559344-9670| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 7 256 | 1 321 | 0 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 204 912 | 16 838 | -65 180 |
| Antal anställda | 0 | 0 | 0 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 3755.4 | 5073.7 | 0.0 |
| Kassalikviditet % | 158.8 | 106.4 | 110.2 |
| Soliditet % | 38.8 | 43.6 | 42.6 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 7 256 | 1 321 | 0 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -8 451 | -1 567 | -183 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -1 195 | -246 | -183 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 204 912 | 16 838 | -65 180 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 206 108 | 17 084 | -64 997 |
| Skatt (kSEK) | -355 | 0 | 0 |
| Årets resultat (kSEK) | 206 463 | 17 084 | -64 997 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 2 549 611 | 2 173 156 | 1 432 942 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 363 232 | 97 622 | 82 570 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 2 912 843 | 2 270 778 | 1 515 512 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 25 | 25 | 25 |
| Årets resultat (kSEK) | 206 463 | 17 084 | -64 997 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 1 130 107 | 990 875 | 645 123 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 1 554 041 | 1 188 172 | 795 482 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 228 695 | 91 731 | 74 907 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 2 912 843 | 2 270 778 | 1 515 512 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Ernst & Young Aktiebolag , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget har till föremål för sin verksamhet att, direkt eller indirekt, bedriva investeringsverksamhet, konsultverksamhet avseende investeringsverksamhet och därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
70100 - Verksamheter som utövas av huvudkontor



