Marcus Ibanez Film AB
Org.nr: 559343-8160| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 883 | 4 325 | 2 770 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -347 | 3 198 | 1 778 |
| Antal anställda | 1 | 1 | 1 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 883.0 | 4325.0 | 2770.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | -38.3 | 74.0 | 64.2 |
| Kassalikviditet % | 264.8 | 493.8 | 397.3 |
| Soliditet % | 75.1 | 75.0 | 68.0 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 883 | 4 325 | 2 770 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -1 224 | -1 136 | -1 000 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -341 | 3 189 | 1 769 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -347 | 3 198 | 1 778 |
| Resultat före skatt (kSEK) | -69 | 2 387 | 1 330 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 501 | 277 |
| Årets resultat (kSEK) | -69 | 1 886 | 1 053 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 2 400 | 600 | 0 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 2 079 | 5 057 | 3 246 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 4 479 | 5 657 | 3 246 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 25 | 25 | 25 |
| Årets resultat (kSEK) | -69 | 1 886 | 1 053 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 2 081 | 2 743 | 1 349 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 1 613 | 1 890 | 1 080 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 785 | 1 024 | 817 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 4 479 | 5 657 | 3 246 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Filmproduktion & Manusutveckling.
Huvudbransch SNI
59110 - Produktion av film, video och tv-program
Övriga branscher SNI
| 90110 - Litterärt skapande och musikkomposition |



