Träningsresan Sverige AB
Org.nr: 559343-0449| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 2 752 | 1 993 | 920 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 91 | 262 | 210 |
| Antal anställda | |||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 4.1 | 13.1 | 22.8 |
| Kassalikviditet % | 205.1 | 412.7 | 512.9 |
| Soliditet % | 23.2 | 25.6 | 20.2 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 2 752 | 1 993 | 920 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -2 659 | -1 757 | -780 |
| Avskrivningar (kSEK) | -6 | -6 | -6 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 93 | 236 | 139 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 91 | 262 | 210 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 92 | 262 | 210 |
| Skatt (kSEK) | 20 | 54 | 29 |
| Årets resultat (kSEK) | 72 | 208 | 181 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 5 | 11 | 18 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 2 285 | 1 783 | 1 231 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 2 290 | 1 794 | 1 249 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 25 | 25 | 25 |
| Årets resultat (kSEK) | 72 | 208 | 181 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 532 | 460 | 252 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 644 | 902 | 757 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 1 114 | 432 | 240 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 2 290 | 1 794 | 1 249 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Aktiebolaget ska i huvudsak arrangera träningsresor, personlig träning och gruppträning.
Huvudbransch SNI
79120 - Researrangemang



