08 rör Installation AB
Org.nr: 559341-3155| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 8 117 | 8 187 | 1 311 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -391 | 496 | 239 |
| Antal anställda | 5 | 3 | 1 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1623.4 | 2729.0 | 1311.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | -3.8 | 6.4 | 18.2 |
| Kassalikviditet % | 113.4 | 101.9 | 206.2 |
| Soliditet % | 2.0 | 18.5 | 48.5 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 8 117 | 8 187 | 1 311 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -8 425 | -7 666 | -1 072 |
| Avskrivningar (kSEK) | -44 | -62 | 44 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -308 | 521 | 239 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -391 | 496 | 239 |
| Resultat före skatt (kSEK) | -187 | 356 | 175 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 87 | 40 |
| Årets resultat (kSEK) | -187 | 269 | 135 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 156 | 655 | 0 |
| Summa varulager (kSEK) | 89 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 2 180 | 2 155 | 435 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 2 337 | 2 811 | 435 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 25 | 25 | 25 |
| Årets resultat (kSEK) | -187 | 269 | 135 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 46 | 359 | 160 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 204 | 64 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 446 | 133 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 1 844 | 2 115 | 211 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 2 337 | 2 811 | 435 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
leverera vvs och bygg installationer i Storstockholm fackmannamässigt.
Huvudbransch SNI
43221 - Värme- och sanitetsarbeten



