Stella Sundbyberg AB
Org.nr: 559336-8771| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 5 807 | 7 282 | 8 252 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -399 | 984 | 131 |
| Antal anställda | 4 | 4 | 4 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1451.8 | 1820.5 | 2063.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | -6.7 | 13.9 | 1.7 |
| Kassalikviditet % | 91.5 | 83.8 | 84.5 |
| Soliditet % | 5.1 | 5.4 | 8.0 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 5 807 | 7 282 | 8 252 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -6 197 | -6 272 | -8 110 |
| Avskrivningar (kSEK) | -91 | -91 | -77 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -390 | 1 010 | 141 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -399 | 984 | 131 |
| Resultat före skatt (kSEK) | -9 | 24 | 131 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 7 | 23 |
| Årets resultat (kSEK) | -9 | 17 | 108 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 243 | 334 | 425 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 89 | 86 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 1 623 | 1 702 | 1 870 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 1 867 | 2 036 | 2 295 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 25 | 25 | 25 |
| Årets resultat (kSEK) | -9 | 17 | 108 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 95 | 102 | 184 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 10 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 1 773 | 1 924 | 2 110 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 1 867 | 2 036 | 2 295 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Restaurangverksamheter med pizza.
Huvudbransch SNI
56110 - Restaurangverksamhet



