Beehive AB
Org.nr: 559327-9499| Nyckeltal | 2026-06 | 2025-06 | 2024-06 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 1 447 | 1 428 | 2 008 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 312 | -191 | 617 |
| Antal anställda | 1 | 2 | 2 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1447.0 | 714.0 | 1004.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 21.6 | -13.4 | 30.8 |
| Kassalikviditet % | 537.0 | 541.3 | 633.6 |
| Soliditet % | 74.5 | 76.0 | 78.3 |
| Resultaträkning | 2026-06 | 2025-06 | 2024-06 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 1 447 | 1 428 | 2 008 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -1 136 | -1 643 | -1 410 |
| Avskrivningar (kSEK) | -45 | -45 | -45 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 310 | -215 | 598 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 312 | -191 | 617 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 313 | 5 | 459 |
| Skatt (kSEK) | 67 | 5 | 98 |
| Årets resultat (kSEK) | 246 | 0 | 361 |
| Balansräkning | 2026-06 | 2025-06 | 2024-06 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 65 | 110 | 155 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 1 031 | 1 115 | 1 622 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 1 096 | 1 225 | 1 777 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 25 | 25 | 25 |
| Årets resultat (kSEK) | 246 | 0 | 361 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 475 | 589 | 895 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 430 | 430 | 625 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 192 | 206 | 256 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 1 096 | 1 225 | 1 777 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Tatuering, Tatueringsstudio.
Huvudbransch SNI
96990 - Diverse övriga konsumenttjänster



