Sartwell Creek Properties AB
Org.nr: 559327-8699| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 480 | 496 | 324 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 207 | 190 | -266 |
| Antal anställda | |||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 43.1 | 38.7 | -82.1 |
| Kassalikviditet % | 115.0 | 68.3 | 7.5 |
| Soliditet % | 3.5 | 1.7 | 0.2 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 480 | 496 | 324 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -273 | -268 | -595 |
| Avskrivningar (kSEK) | -200 | -200 | -200 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 207 | 228 | -271 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 207 | 190 | -266 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 207 | 190 | 0 |
| Skatt (kSEK) | 43 | 48 | 0 |
| Årets resultat (kSEK) | 164 | 142 | 0 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 9 369 | 9 569 | 9 829 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 215 | 205 | 800 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 9 584 | 9 774 | 10 629 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 25 | 25 | 25 |
| Årets resultat (kSEK) | 164 | 142 | 0 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 331 | 167 | 25 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 9 065 | 9 306 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 187 | 300 | 10 604 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 9 584 | 9 774 | 10 629 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall investera i fastigheter och därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68201 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade bostäder



