Emil & Suad Desevic AB
Org.nr: 559327-1553| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 10 647 | 8 056 | 7 303 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 2 550 | 251 | 178 |
| Antal anställda | 9 | 9 | 8 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1183.0 | 895.1 | 912.9 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 24.2 | 3.2 | 2.5 |
| Kassalikviditet % | 400.1 | 80.7 | 38.7 |
| Soliditet % | 41.0 | 10.0 | 4.2 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 10 647 | 8 056 | 7 303 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -8 069 | -7 804 | -7 123 |
| Avskrivningar (kSEK) | -20 | -320 | -320 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 2 579 | 254 | 180 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 2 550 | 251 | 178 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 2 631 | 200 | 148 |
| Skatt (kSEK) | 558 | 45 | 27 |
| Årets resultat (kSEK) | 2 073 | 155 | 121 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 255 | 2 631 | 2 951 |
| Summa varulager (kSEK) | 60 | 153 | 165 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 5 457 | 714 | 362 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 5 712 | 3 345 | 3 313 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 25 | 25 | 25 |
| Årets resultat (kSEK) | 2 073 | 155 | 121 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 2 342 | 269 | 114 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 81 | 31 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 2 020 | 2 300 | 2 659 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 1 349 | 695 | 509 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 5 712 | 3 345 | 3 313 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva restaurang, café samt take away och därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
56110 - Restaurangverksamhet



