T-C Storage HoldCo AB
Org.nr: 559324-6720| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 37 110 | 373 | 0 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -23 661 | -24 386 | -4 896 |
| Antal anställda | |||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 155.9 | 3459.5 | 0.0 |
| Kassalikviditet % | 21.5 | 8.2 | 211.8 |
| Soliditet % | 57.6 | 82.0 | 83.8 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 37 110 | 373 | 0 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -76 862 | -22 867 | -16 674 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -39 752 | -22 494 | -16 674 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -23 661 | -24 386 | -4 896 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 3 807 | -24 386 | -4 896 |
| Skatt (kSEK) | -1 851 | 0 | 0 |
| Årets resultat (kSEK) | 5 658 | -24 386 | -4 896 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 10 106 536 | 7 012 686 | 6 568 472 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 45 116 | 16 663 | 91 561 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 10 151 652 | 7 029 349 | 6 660 033 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 25 | 25 | 25 |
| Årets resultat (kSEK) | 5 658 | -24 386 | -4 896 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 5 845 324 | 5 764 300 | 5 577 914 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 4 096 177 | 1 061 587 | 1 038 895 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 210 151 | 203 462 | 43 224 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 10 151 652 | 7 029 349 | 6 660 033 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Öhrlings PricewaterhouseCoopers AB , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska, direkt eller indirekt, äga och förvalta fastigheter och'/eller aktier samt bedriva därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
64212 - Holdingverksamhet i icke-finansiella koncerner



