United Camping MidCo AB
Org.nr: 559320-8142
Koncernmoder:
Norvestor Spv II Scsp
Dotterbolag:
1 st
Moderbolag:
Camping Investco AS
F-skattesedel :
Nej
| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 7 269 | 4 729 | 140 |
| Antal anställda | 0 | 0 | 0 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Löner till övriga (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Vinstmarginal % | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Kassalikviditet % | 1004.8 | 1593.3 | 8535.7 |
| Soliditet % | 99.9 | 100.0 | 100.0 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -386 | -643 | -185 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -386 | -643 | -185 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 7 269 | 4 729 | 140 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 7 269 | 4 729 | 140 |
| Skatt (kSEK) | 1 497 | 974 | -145 |
| Årets resultat (kSEK) | 5 772 | 3 755 | 285 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 3 086 168 | 2 691 540 | 2 476 594 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 26 425 | 17 494 | 7 170 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 3 112 593 | 2 709 034 | 2 483 763 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 2 917 | 2 771 | 2 476 |
| Årets resultat (kSEK) | 5 772 | 3 755 | 285 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 3 109 965 | 2 707 936 | 2 483 679 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 2 630 | 1 098 | 84 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 3 112 593 | 2 709 034 | 2 483 763 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Grant Thornton Sweden AB , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Föremålet för bolagets verksamhet är att direkt eller indirekt äga och förvalta fast och lös egendom, samt direkt eller indirekt äga, driva och marknadsföra campinganläggningar och stugbyar samt att bedriva därmed förenlig verksamhet.



