Stenarö Bygg & Betong AB
Org.nr: 559307-0575| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 716 | 12 912 | 31 777 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -1 277 | -6 995 | -4 495 |
| Antal anställda | 2 | 14 | 22 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 358.0 | 922.3 | 1083.3 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | 0 | 363 | 376 |
| Löner till övriga (kSEK) | 35 | 4 835 | 8 395 |
| Vinstmarginal % | -163.8 | -53.3 | -13.5 |
| Kassalikviditet % | 100.4 | 97.0 | 91.9 |
| Soliditet % | 59.6 | 0.7 | 6.4 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 716 | 12 912 | 31 777 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -1 889 | -19 796 | -36 058 |
| Avskrivningar (kSEK) | -66 | -235 | -255 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -1 173 | -6 884 | -4 282 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -1 277 | -6 995 | -4 495 |
| Resultat före skatt (kSEK) | -1 277 | -6 995 | -4 495 |
| Skatt (kSEK) | -2 598 | 0 | 0 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 321 | -6 995 | -4 495 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 2 598 | 137 | 1 100 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 1 772 | 3 510 | 6 451 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 4 371 | 3 647 | 7 551 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 25 | 25 | 25 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 321 | -6 995 | -4 495 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 2 606 | 26 | 487 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 42 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 1 765 | 3 620 | 7 022 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 4 371 | 3 647 | 7 551 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Aktiebolaget ska bedriva mark & betongentreprenader jämte därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
43120 - Mark- och grundarbeten



