LeMore Invest AB
Org.nr: 559303-4670| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -3 382 | 26 109 | 43 284 |
| Antal anställda | |||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Kassalikviditet % | 602.7 | 635.2 | 929.8 |
| Soliditet % | 83.2 | 84.3 | 95.5 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -3 292 | -2 815 | -1 428 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -3 292 | -2 815 | -1 428 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -3 382 | 26 109 | 43 284 |
| Resultat före skatt (kSEK) | -3 382 | 26 109 | 43 284 |
| Skatt (kSEK) | 988 | 31 862 | 7 200 |
| Årets resultat (kSEK) | -4 370 | -5 753 | 36 084 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 0 | 0 | 145 116 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 246 266 | 248 428 | 80 152 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 246 266 | 248 428 | 225 268 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 25 | 25 | 25 |
| Årets resultat (kSEK) | -4 370 | -5 753 | 36 084 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 204 944 | 209 314 | 215 067 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 459 | 0 | 1 581 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 40 863 | 39 113 | 8 620 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 246 266 | 248 428 | 225 268 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget har till föremål för sin verksamhet att direkt eller indirekt äga och förvalta värdepapper, och bedriva därmed förenlig verksamhet.



